מיהו מתכנן פיננסי מוסמך-CFP ?

צרכנים נבונים בעולם כבר מבינים שלעמוד באתגרים הפיננסיים לבד, ללא ידע פיננסי או זמן לטפל במכלול הנושאים הנדרשים, זו משימה מורכבת שרצוי לעשות בעזרת מומחים. 

מהו תכנון פיננסי הוליסטי?
הגדרת יעדים כלכליים לאורך מעגל החיים ותהליך קבלת החלטות שיובילו, עד כמה שניתן, להגשמת מטרותיו של הצרכן לטווח הקצר והארוך. מטרות אלו יכולות לכלול לדוגמא: חיסכון לרכישת רכב, בית, פרישה בכבוד או לכל מטרה אחרת.
תוכנית התכנון הפיננסי ההוליסטי כוללת 6 נושאים שבהם מטפל המתכנן הפיננסי:
1. תכנון השקעות – השגת היעדים הפיננסים של הלקוח
2. תכנון הגנה ובטחון – השגת ביטחון רב יותר ללקוח באמצעות מזעור סיכונים
3. תכנון מיסוי – ייעול שיקולי המס הנוכחיים והעתידיים של הלקוח
4. תכנון חובות – ניהול מצבת החובות של הלקוח
5. תכנון פרישה – שמירה על סגנון החיים הרצוי ללקוח לאחר פרישה
6. תכנון ירושה ועיזבון – יישום אסטרטגיה לשימור הנכסים והעברתם ליקירים לו.

איגוד המתכננים הפיננסים בישראל
מתכנן פיננסי הוליסטי חייב להיות מומחה בכל נושאי הייעוץ שהוא מעניק. הוא חייב להבין בכל התחומים ולהחזיק בתעודות וברישיונות מתאימים ומוכרים, אותם יציג בפני לקוחותיו. כמו כן הוא נדרש לגלות מחויבות ללמידה לאורך זמן ולבסס את מעמדו כאיש מקצועי בעל ערך.
איגוד המתכננים הפיננסיים בישראל נועד להעלות את הרמה המקצועית של המתכננים הפיננסיים ולהבטיח אתיקה מקצועית גבוהה המבטיחה את טובת הלקוחות, מעבר לכל שיקול אחר.

FPSB המועצה הבינלאומית לתכנון פיננסי
ה- FPSB הינו גוף בינלאומי שמטרתו להכשיר יועצים פיננסיים ברמה מקצועית גבוהה ולטפח את הערכיות והקוד האתי של המתכננים הפיננסים החברים מועצה ועוברים את ההסמכה באמצעותה. בוגרי ההסמכה רשאים לשאת תואר CFP – התואר המוכר והמכובד ביותר בעולם  בתחום התכנון הפיננסי. כתנאי להחזקת התואר, חייבים המתכננים הפיננסיים המוסמכים להמשיך את לימודי המקצוע ולדקדק בכל פרטי הקוד האתי.
במסגרת לימודי המקצוע, עוברים היועצים חברי FPSB הכשרה בנושאים הבאים:

  • מבוא לתכנון פיננסי, מיומנויות, תהליכים ונהלים
  • השקעות, אסטרטגיות השקעה וניהול סיכונים
  • ביטוח פיננסי
  • שירותים פיננסים, רגולציה עולמית ואתיקה מקצועית
  • מיסוי בארץ ומיסוי בינלאומי
  • תכנון פנסיוני ופרישה
  • עריכת והסדרה של תוכנית פיננסית ללקוחות

אנו באופק רואים בייעוץ הפיננסי שליחות אמיתית. תכנון פיננסי נכון ושמירה הדוקה על הביצועים הפיננסיים, עוזרים ללקוחותינו להשיג את מטרות החיים שלהם. ולפעמים, יעוץ נכון יכול אפילו להציל חיים. אנו מלווים את לקוחותינו לאורך כל מעגל החיים ודואגים לכך שהתכנון הפיננסי יותאם להתפתחויות במבנה המשפחה, המצב הכלכלי… והשתנות באורח החיים, המטרות והחלומות.