ייעוץ עסקי

החיים מפגישים אותנו עם הזדמנויות כלכליות רבות.
חלקן עסקיות, ובתחומים שלא תמיד יש לנו הכלים והידע לבחון אותן לעומק, ולאמת את מידת התאמת הזדמנות הספציפית לנו.
לכל אדם מבנה אישיות, חלומות, שאיפות, יכולות וניסיון השונים האחד מן השני.
מכאן מושפעת מידת ההתאמה של האדם לעסקה הספציפית המוצעת לו ומונחת בפניו.
נתקלתי לא פעם במקרים מצערים של אובדן כסף רב בגלל בחירה לא נכונה ולא נבונה של השקעה בעסק או יזמות שלא מתאימה לבעליה.
במקרים רבים, ייעוץ מקצועי ובחינה קפדנית, היו מונעים מהמשקיע אכזבה עמוקה ואובדן ממון רב. לפיכך יש צורך מוחשי הולך וגובר בייעוץ אובייקטיבי לפני כניסה  כמשקיע לשותפות או מיזם. יעוץ זה צריך לכלול:

  • בחינת הכדאיות הכלכלית אל מול חלופות אפשריות
  • ניתוח מקיף של המודל הפיננסי המשפטי והניהולי המוצע
  • בחינת הסיכונים אל מול הסיכויים
  • והכי חשוב: מידת ההתאמה של העסקה ללקוח הספציפי, בהתבסס על הכרות מעמיקה איתו ועם משפחתו.

לפעמים, הימנעות מהשקעה גרועה, עדיפה על ביצוע השקעה טובה

ניסיוננו רב השנים מלמד כי ליווי מקצועי המגן באופן מובהק על האינטרסים שלך ורק שלך, הינו תנאי הכרחי בדרך לביצוע עסקה או השקעה כלכלית נבונה. לחליפין, הסיכוי עלול להפוך לסיכון וההשקעה עלולה להפוך לתרחיש בלהות לאדם הסביר שאיננו בקיא ומתמצא בעניינים הללו. מעורבות בעסקה לא נאותה עלולה לגרום להפסד כספי משמעותי, אבדן נכסים ואף עלולה ליצור חשיפה לתביעות משפטיות. אנו משמשים ללקוחותינו חומת מגן בצורה מפני חשיפתם לעסקאות גרועות או לא מתאימות למידותיהם וליכולות ולניסיון החיים שלהם. הם מפנים אלינו כל גורם המציע עסקה או השקעה מכל מין וסוג. אנו בוחנים את כל החומר המפורט על העסקה, ומנתחים עבורם את הכדאיות ומידת ההתאמה. במקרים רבים, הלקוחות מודים לנו דווקא על עיסקאות שמנענו מהם לבצע. כאלה שנראו אטרקטיביות מאד בעת ההצעה, ובעבור זמן, הוכיחו את עצמן ככושלות.

המטרה היא לייצר ללקוחותינו תהליך סינון מקצועי וקפדני של כל הצעה עסקית המגיעה אליו.

השרלטנים נמנעים מקשר איתנו

עצם נוהל הבדיקה, מונע כשלונות רבים. מרבית השרלטנים המנסים להציע ללקוחות עיסקאות לא טובות ולא מתאימות. ללא כל קשר למידת ההתאמה בין אופי הלקוח ויכולותיו לבין העיסקה המוצעת, מבינים שכשאנחנו בתמונה, זה ילך הרבה יותר קשה. ברור להם שכשמולם עומד גורם מקצועי מומחה, משימתם קשה וסיכויי ההצלחה נמוכים. בדרך כלל הם נסוגים כבר בשלב הזה ונמנעים מלפנות אלינו. בכך, נמנעות מלקוחותינו עגמת נפש ובזבוז זמן יקר ואיתן חשיפה להפסד או נזק כספי ניכר.

הראש פתוח והעין בוחנת

כאן המקום לציין כי יש גם מקרים הפוכים בהם מונחת על שולחננו הצעה מתאימה ללקוח, ואנחנו שמחים להמליץ וללוות אותו במימוש העסקה, תוך שמירה אדוקה על האינטרסים שלו. זהות האינטרסים מבטיחה שהגישה שלנו היא מקצועית לחלוטין ואנו מגיעים עם ראש פתוח וחיובי לכל הזדמנות המובאת בפנינו – ולא שוללים מראש שום דבר.

אופק מהווה כעוגן העיקרי של קהל לקוחותיה בדרך למימוש כל הזדמנות עסקית, בדרך בטוחה שקולה מקצועית ומוגנת תוך בחינה וניתוח מקיפים של כל היבטי העסקה.